Rezidence Ševcovská

… zkolaudováno 30.11.2022, vyprodáno …

Společnost ST development dokončila, tentokráte ve Zlíně, svůj další projekt bytového domu – Rezidence Ševcovská. Projekt je zaměřen na rezidenční byty v centru města Zlína a nachází se nedaleko od obchodního centra Zlaté jablko. Pro naši společnost ST development se jedná o vstupní projekt do statutárního města Zlína.

Rezidence Ševcovská

… respektujeme zlínský funkcionalismus a v jeho moderní podobě jsme dům s dřevěným designem oken „oblékli“ do čisté bílé …

Bytový dům s komerčními plochami i garážemi

Projekt Rezidence Ševcovská znamená výstavbu bytového domu s komerčně využitelnými plochami v centru města Zlína.

Dům je rozdělen na dva objekty, které nazýváme „A“ a „B“.

Objekty jsou propojeny zastřešením plochou extenzivní zelenou střechou, navazující na terasy bytů.

Pod střechou v přízemí, spojující oba objekty, se nacházejí krytá stání a garáže pro osobní automobily se skladovacími kójemi.

Do prostorného obslužného dvora Rezidence se vjíždí z ulice zastřešeným širokým vjezdem, který funkčně a účinně odděluje Rezidenci a její obyvatele od uličního shonu a ruchu.

Pro budoucí návštěvy, či zákazníky komerčních prostor poslouží prostorné chodníky a 9 veřejných parkovacích stání před domem, spojujících dům s uliční přístupovou komunikací.

Objekt A s ukázkou vizualizací 2+kk

V přízemí objektu se kromě zmíněných parkovacích, garážových a skladovacích prostor nachází zmíněný hlavní vstup do domu do prostoru obslužného vnitřního schodiště s osobním výtahem. Je doplněn společnými užitnými prostorami, jako je kolárna, kočárkárna, či další technickou, úklidovou místností. V mezipatrech schodiště se navíc nacházejí doplňkově skladovací prostory, určené zájemcům s přilehlých bytových jednotek.

Ve 2. až 5. patře domu se pak již nacházejí dobře přístupné optimálně rozvržené bytové jednotky, z toho 4 typu 1+kk, o rozměrech 33–41 m2, dále pak široký výběr z 18 jednotek typu 2+kk, o rozměrech 53–65 m2 a také 7 jednotek typu 3+kk, o rozměrech 65–79 m2.

Bytové jednotky jsou navrženy tak, aby každá disponovala buď balkonem (2 m2), terasou (8–18 m2) anebo lodžií (7–9 m2). Terasy se nachází u bytů ve 2. patře, orientovaných na jih, pohodlné balkony a rohové lodžie naleznou klienti u bytů s východní orientací v 2. až 4. patře a „lodžiové“ terasy v 5. patře doplňují komfort střešních bytů.

Abychom zajistili dostatečné a zároveň příjemné osvětlení interiérů u bytů typu 2+kk, dosvětlili jsme přirozeným denním světlem i interiéry kuchyňských koutů efektními světlovody (v 5.NP), či iluminující šterbinou z klasických luxferů (ve 2.-4.NP).

Objekt A s ukázkou vizualizací 3+kk

Větší objekt „A“ obsahuje v horních patrech byty 1+kk až 3+kk, v přízemí pak parkovací plochy, 2 komerční plochy a hlavní vstup do objektu do prostoru schodiště s osobním výtahem a v suterénu objektu jeho technické zázemí, sklepní kóje k jednotlivým bytům a skladovací boxy.

Tato část Rezidence vznikla komplexní renovací původního třípodlažního objektu, ke kterému jsme přistavěli další dvě obytná patra a dále pak novou 5-ti podlažní bytovou přístavbu v jeho jižní části.

Do objektu se vstupuje v úrovni přízemí a to buď zmíněným hlavním vchodem z východní strany objektu (od dětského hřiště u věžáku) anebo z prostor vnitřního obslužného dvora, což pochopitelně ocení zejména vlastníci, parkující své osobní vozy v garážích, či zastřešených parkovacích stáních ve dvoře.

V suterénu objektu, přístupném širokým prostorným schodištěm i osobním výtahem, se nacházejí sklepní kóje pro rezidenty. Zde a v přízemí pak nalezneme technické zázemí objektu.

Vizualizace exkluzivních bytů 3+kk objektu B

Menší objekt „B“ obsahuje v přízemí vstup do objektu se zázemím, schodištěm a osobním výtahem, doplněným technickou místností. V dalších podlažích jsou pak umístěny 3 luxusní byty typu 3+kk (o velikostech 83 m2), dolní s rozsáhlou terasou 20 m2 a zbývající ve vyšších patrech s prostornými balkony přes 5 m2. Do samotných bytů může obyvatel přímo vyjet svým osobním výtahem, opatřeným bezdrátovou identifikací uživatele a vystoupit přímo ve svém bytě, či může využít vnitřního obslužného schodiště.

Navržená vnitřní koncepce a rozvržení 3+kk bytů se snaží co možná nejlépe odpovídat potřebám rodinného bydlení. Bezpečná francouzská okna do ulice a efektní rohová okna doplňují osvětlení ložnic a pokojů bytu.

Tato část Rezidence je tedy v podstatě samostatně stojícím a technicky soběstačným trojbytovým domem s optimálně navrženými prostornými byty, určenými primárně pro rodinné bydlení.

Standardní vybavení

Standardní vybavení jsme pojali ve dvou barevných pocitových variantách. Moderní pojetí v přírodní šedobílé studené variantě je vyváženo teplou klasickou alternativou v kombinaci šedohnědé s béžovou. Luxusní velkoformátová kalibrovaná dlažba (60×60cm) a obklady (60×30cm) do koupelen, WC a chodeb jsou doplněny o špičkovou moderní podlahovou vinylovou krytinu s roznášecí vrstvou a izolační protihlukovou vrstvou z přírodního korku, vyvedenou na výběr klienta opět ve zmíněných studených a teplých variantách. Pro vnitřní dveře jsme zvolili bílé a bílošedé varianty (plné, či prosklené) českého výrobce Masonite a doplnili nerezovým kováním s moderním hranatým designem.

Pro vysokou úroveň standardního sanitárního vybavení koupelen i WC jsme zvolili výrobky přední německé značky Laufen. Jasně bílá sanitární keramika, akrylátová vana, či sprchová vanička z litého bílého mramoru – v moderním hranatém designovém provedení – jsou doplněny nejmodernější WC mísou s technologií “rimless” oplachu s minimálním zanášením a jednoduchou údržbou. Prostorné aluminiovo-skleněné sprchové kouty v provedení s otevíravými nebo posuvnými dveřmi budou nepochybně ozdobou každé naší koupelny. Pro jednolitost koncepce jsme osadili sanitu kvalitními bateriemi Laufen jedné, ucelené řady. Nenápadný bílý topný žebř s možností sušení ručníků pak nenásilně doplní a uzavírá koupelnový interiér.

Veškeré standardní vybavení si budoucí klienti mohou v rámci programu klientských změn zcela individualizovat.

Prohlédněte si ukázky ... ... foto realizace domu nejlépe napoví, jak náš nový projekt a tedy i nové bydlení našich klientů v centru Zlína vypadá ...