Bílé domy

Naše společnost v plánovaném termínu úspěšně dokončila a zkolaudovala nový projekt dvou bytových domů s názvem Bílé domy Otrokovice. Projekt je zaměřen na optimální komfortní městské bydlení a nachází se blízko centra otrokovického Baťova. Pro naši společnost se jednalo o vstupní projekt do města Otrokovic, na nějž bude brzy navazovat další připravovaná bytová výstavba.

Bílé domy v Otrokovicích

… projekt Bílé domy s nádechem zlínského funkcionalismu svou čistě bílou nepochybně osvěží otrokovický Baťov …

O projektu

Projektem Bílé domy jsme přinesli do města Otrokovic výstavbu dvou specifických bytových domů s charakteristicky městským bydlením, doplněným o komerčně využitelné prostory a rozsáhlé parkovací plochy. Vystavěli jsme dva oddělené, ale provázané objekty, které jsem nazvali „AD“ a „BD“. Objekty jsou funkčně propojeny společným „dvorem“ a společnými komunikačními prvky, jako jsou chodníky, komunikace, schodiště, venkovní náspy a zeleň

V podzemním podlaží jsou umístěna garážová parkovací stání, sklepy, technické a komunikační prostory. V přízemním patře se pak nachází komerční prostory, využité zejména pro drobnou občanskou vybavenost, ale také výjimečné bytové jednotky s terasami a neobvyklými venkovními předzahrádkami. Další patra domů pak již zaplňují bytové jednotky městského typu – velikostí 1+kk, 2+kk a 3+kk, s balkóny, lodžiemi, či francouzskými okny.

Pro budoucí návštěvy, či zákazníky komerčních prostor poslouží prostorné chodníky a 6 veřejných parkovacích stání před domy, sousedící s uliční přístupovou komunikací.

35 jednotek typu 1+kk, 14 jednotek typu 2+kk a 5 jednotek typu 3+kk - můžete zaparkovat na jednom ze 74 parkovacích stání

3+kk

Bytové jednotky rezidenčního typu 3+kk o čisté podlahové ploše okolo 65m2 jsou umístěny jednotlivě a to v každém patře domu BD, přesněji ve 2. až 6. NP. a jsou vždy doplněny prostornou 6m2 lodžií, orientovanou jižním směrem.

Vizualizace interiérového řešení bytu ukazuje společnou denní místnost, tedy obývací pokoj, doplněný kuchyňským koutem s jídelním stolem a výstupem na venkovní lodžii. Lodžie je vsunuta do tvaru domu a tím i přirozeně zastřešena horní sousedící lodžií, což nepochybně ocení obyvatelé za horkých slunečných letních dnů. Dva další pokoje bytu jsou navrženy jako ložnice rodičů a dětský pokoj. Více než 4m2 velká koupelna s velkým sprchovým koutem a podobně velké zádveří s vestavnou skříní už jen pak doplňuje celkový komfort bytu.

2+kk

Bytové jednotky typu 2+kk o velikostech 44m2 až 58m2 se nacházejí ve všech patrech obou domů. Jednotky jsou většinou doplněny o balkón anebo francouzské okno a některé z nich mají dokonce balkóny dva. Velikosti a interiérové rozčlenění se liší podle jejich umístění v domech. V přízemí například nalezneme rozsáhlejší jednotky trvale obytného charakteru, doplněné o terasy, či dokonce o předzahrádky. Jednotky 2+kk ve vyšších patrech pak zase disponují velkou variabilitou interierového členění a řešení a rozvrhnutí interiéru.

Vizualizace ukazuje moderní, vzdušné a přitom střídmé interiérové řešení uživatelského bytu tohoto typu ve variantě s oddělenou ložnicí, směřovaného na užívání jednotlivcem, či dvojicí obyvatel. Průhled na balkón, přináležející k vizualizované jednotce jen dokresluje optimální možné využití a celkový dojem z bytu.

1+kk

Primárně investiční charakter měly nabízené jednotky typu 1+kk o velikostech 26m2 až 36m2. Ikdyž například jednotku 1+kk v přízemí s terasou a rozsáhlou předzahrádkou uvítal i trvale bydlící jednotlivec. Velká variabilita a rozličnost v půdorysném i interiérovém řešení jednotek typu 1+kk o velikostech 26m2 až 36m2, byla daná jejich umístěním v různých patrech či umístění v rámci domů a světových stran.

Vizualizace interiérového řešení ukazuje jednotku 1+kk prostřední velikosti, avšak s balkónem, tedy typické řešení pro investiční příležitost anebo naopak vnímáno jako jednotku pro účely nájemního bydlení jednotlivce. Vše uživatelsky obvyklé, nutné a potřebné je zde citlivě integrováno do jednoho celkového zabydleného otevřeného prostoru.

Projekt byl úspěšně dokončen a zkolaudován v plánovaném termínu na podzim roku 2023.
Prohlédněte si ukázky ... ... ukázky vizualizací projektu a pak i live foto dokončeného projektu...

Komfortní parkování zajištěno ...

… ze situačního výkresu parkovacích a garážových stání je zřejmá naše snaha citlivě – s ohledem na lokalitu a okolní zástavbu a s důrazem na budoucí komfort bydlení – odparkovat optimální počet vozů rezidentů v rámci obslužného dvora.