Bílé domy

Společnost ST development představuje, tentokráte v Otrokovicích, nový projekt dvou bytových domů pod názvem Bílé domy. Projekt se zaměřuje na optimální komfortní městské bydlení a nachází se jen jednu ulici od centra otrokovického Baťova.

Pro naši společnost ST development se jedná o vstupní projekt do města Otrokovic, na nějž bude brzy navazovat další připravovaná bytová výstavba.

Bílé domy v Otrokovicích

… projekt Bílé domy s nádechem zlínského funkcionalismu svou čistě bílou nepochybně osvěží otrokovický Baťov …

O projektu

Projektem Bílé domy přinášíme do města Otrokovic výstavbu dvou specifických bytových domů s charakteristicky městským bydlením, doplněným o komerčně využitelné prostory a rozsáhlé oplocené parkovací plochy. Vystavíme zde dva oddělené, ale provázané objekty, které nazýváme „AD“ a „BD“.

Objekty jsou funkčně propojeny společným „dvorem“ a společnými komunikačními prvky, jako jsou chodníky, komunikace, schodiště, venkovní náspy a zeleň. Společné oplocení zeleně i parkovišť nepochybně přispěje k vysokému komfortu a bezpečnosti bydlení.

V podzemním podlaží, které je sice v rovině parkovacího dvora, nacházíme garážová parkovací stání, sklepy i technické a komunikační prostory. V přízemním patře se pak nachází komerční prostory, využitelné zejména pro drobnou občanskou vybavenost, ale také výjimečné bytové jednotky s terasami a neobvyklými venkovními předzahrádkami. Další patra domů pak již zaplňují bytové jednotky městského typu – velikostí 1+kk, 2+kk a 3+kk, s balkóny, lodžiemi, či francouzskými okny – určené jak pro investici, tak pro rezidenční bydlení.

Pro budoucí návštěvy, či zákazníky komerčních prostor poslouží prostorné chodníky a 6 veřejných parkovacích stání před domy, sousedící s uliční přístupovou komunikací.

35 jednotek typu 1+kk, 14 jednotek typu 2+kk a 5 jednotek typu 3+kk - můžete si vybrat a zaparkovat na jednom ze 74 parkovacích stání

3+kk

Bytové jednotky rezidenčního typu 3+kk o čisté podlahové ploše okolo 65m2 jsou umístěny jednotlivě a to v každém patře domu BD, přesněji ve 2. až 6. NP. a jsou vždy doplněny prostornou 6m2 lodžií, orientovanou jižním směrem.

Vizualizace možného interiérového řešení bytu ukazuje společnou denní místnost, tedy obývací pokoj, doplněný kuchyňským koutem s jídelním stolem a výstupem na venkovní lodžii. Lodžie je vsunuta do tvaru domu a tím i přirozeně zastřešena horní sousedící lodžií, což nepochybně ocení obyvatelé za horkých slunečných letních dnů. Dva další pokoje bytu jsou navrženy jako ložnice rodičů a dětský pokoj. Více než 4m2 velká koupelna s velkým sprchovým koutem a podobně velké zádveří s vestavnou skříní už jen pak doplňuje celkový komfort bytu.

2+kk

Bytové jednotky typu 2+kk se nacházejí jak v domě AD, tak i v domě BD a jsou cíleny jak na rezidenční, tak i na investiční klientelu. Najdete zde jednotky o velikostech 44m2 až 58m2 ve všech patrech obou domů. Jednotky jsou většinou doplněny o balkón anebo francouzské okno a některé z nich mají dokonce balkóny dva.

Velikosti a interiérové rozčlenění jednotek typu 2+kk se liší podle jejich umístění v domech. V přízemí například nalezneme rozsáhlejší jednotky trvale obytného charakteru, doplněné o terasy, či dokonce o předzahrádky. Jednotky 2+kk ve vyšších patrech pak zase disponují velkou variabilitou interierového členění a řešení a rozvrhnutí interiéru.

Vizualizace ukazuje moderní, vzdušné a přitom střídmé interiérové řešení uživatelského bytu tohoto typu ve variantě s oddělenou ložnicí, směřovaného na užívání jednotlivcem, či dvojicí obyvatel. Průhled na balkón, přináležející k vizualizované jednotce jen dokresluje optimální možné využití a celkový dojem z bytu.

1+kk

Primárně investiční charakter mají nabízené jednotky typu 1+kk,o velikostech 26m2 až 36m2. Ikdyž například jednotku 1+kk v přízemí s terasou a rozsáhlou předzahrádkou by mohl uvítat i trvale bydlící jednotlivec. Některé jednopokojové jednotky jsou zase interiérově doplněny příčkou, oddělující spací kout od denního prostoru a tím „imitující“ jednotku dvoupokojovou.

Velká variabilita a rozličnost v půdorysném i interiérovém řešení jednotek typu 1+kk, ať již daná jejich umístěním v různých patrech i domech projektu, tak i dle umístění v rámci domů a světových stran, umožňuje zájemci, či investorovi si vybrat jednotku dle přání, obchodního záměru, či uvážení.

Vizualizace možného interiérového řešení ukazuje jednotku 1+kk prostřední velikosti, avšak s balkónem, tedy typické řešení pro investiční příležitost anebo naopak vnímáno jako jednotku pro účely nájemního bydlení jednotlivce. Vše uživatelsky obvyklé, nutné a potřebné je zde citlivě integrováno do jednoho celkového zabydleného otevřeného prostoru.

Na projekt Bílé domy bylo vydáno pravomocné stavební povolení, výstavbu zahájíme nejpozději na jaře roku 2022.
Prohlédněte si ukázky ... ... ukázky vizualizací stavebního modelu domu nejlépe napoví, jak bude náš nový projekt a třeba i Vaše nové bydlení, či investice v Otrokovicích vypadat ...

Komfortní parkování zajištěno ...

… ze situačního výkresu parkovacích a garážových stání je zřejmá naše snaha citlivě – s ohledem na lokalitu a okolní zástavbu a s důrazem na budoucí komfort bydlení – odparkovat optimální počet vozů rezidentů v rámci oploceného obslužného dvora.