Rezidence Ševcovská

Společnost ST development představuje, tentokrát ve Zlíně, svůj nový projekt bytového domu Rezidence Ševcovská. Projekt se zaměřuje na rezidenční byty v centru města Zlína a nachází se nedaleko od obchodního centra Zlaté jablko. Pro naši společnost ST development se jedná o vstupní projekt do statutárního města Zlína, na nějž budou brzy navazovat ať již připravovaná bytová výstavba v Otrokovicích, tak i využití dalších investičních příležitostí v lokalitě i aglomeraci města Zlína.

Rezidence Ševcovská

… respektujeme zlínský funkcionalismus a v jeho moderní podobě jsme dům s dřevěným designem oken „oblékli“ do čisté bílé …

Bytový dům s komerčními plochami i garážemi

Projekt Rezidence Ševcovská přináší výstavbu bytového domu s komerčně využitelnými plochami v centru města Zlína.

Dům je rozdělen na dva objekty, které nazýváme „A“ a „B“.

Objekty jsou propojeny zastřešením plochou extenzivní zelenou střechou, navazující na terasy bytů.

Pod střechou v přízemí, spojující oba objekty, se nacházejí krytá stání a garáže pro osobní automobily se skladovacími kójemi.

Do prostorného obslužného dvora Rezidence se vjíždí z ulice zastřešeným širokým vjezdem, který funkčně a účinně odděluje Rezidenci a její obyvatele od uličního shonu a ruchu.

Pro budoucí návštěvy, či zákazníky komerčních prostor poslouží prostorné chodníky a 9 veřejných parkovacích stání před domem, spojujících dům s uliční přístupovou komunikací.

Větší objekt „A“ obsahuje v horních patrech byty 1+kk až 3+kk, v přízemí pak parkovací plochy, 2 komerční plochy a hlavní vstup do objektu do prostoru schodiště s osobním výtahem a v suterénu objektu jeho technické zázemí, sklepní kóje k jednotlivým bytům a komerční skladovací boxy. Tato část Rezidence vzniká komplexní renovací původního třípodlažního objektu, ke kterému přistavujeme další dvě obytná patra a dále pak novou 5-ti podlažní bytovou přístavbu v jeho jižní části. Do objektu se vstupuje v úrovni přízemí a to buď zmíněným hlavním vchodem z východní strany objektu (od dětského hřiště u věžáku) anebo z prostor vnitřního obslužného dvora, což pochopitelně ocení zejména vlastníci, parkující své osobní vozy v garážích, či zastřešených parkovacích stáních ve dvoře. V suterénu objektu, přístupném širokým prostorným schodištěm i osobním výtahem, se vedle sklepních kójí pro rezidenty nabízejí i rozlehlejší komerční skladovací boxy, či prostory se základní velikostí 20 m2, s možností jejich spojení, či propojení. Zde se také nachází technické zázemí objektu. V přízemí objektu se kromě zmíněných parkovacích, garážových a skladovacích prostor nachází zmíněný hlavní vstup do domu do prostoru obslužného vnitřního schodiště s osobním výtahem. Je doplněn společnými užitnými prostorami, jako je kolárna, kočárkárna, či další technickou, úklidovou místností. V mezipatrech schodiště se navíc nacházejí doplňkově skladovací prostory, určené zájemcům s přilehlých bytových jednotek. Ve 2. až 5. patře domu se pak již nacházejí dobře přístupné optimálně rozvržené bytové jednotky, z toho 4 typu 1+kk, o rozměrech 33–41 m2, dále pak široký výběr z 18 jednotek typu 2+kk, o rozměrech 53–65 m2 a také 7 jednotek typu 3+kk, o rozměrech 65–79 m2. Bytové jednotky jsou navrženy tak, aby každá disponovala buď balkonem (2 m2), terasou (8–18 m2) anebo lodžií (7–9 m2). Terasy se nachází u bytů ve 2. patře, orientovaných na jih, pohodlné balkony a rohové lodžie naleznou klienti u bytů s východní orientací v 2. až 4. patře a „lodžiové“ terasy v 5. patře doplňují komfort střešních bytů.

Menší objekt „B“ obsahuje v přízemí vstup do objektu se zázemím, schodištěm a osobním výtahem, doplněným technickou místností. V dalších podlažích jsou pak umístěny 3 luxusní byty typu 3+kk (o velikostech 83 m2), dolní s rozsáhlou terasou 20 m2 a zbývající ve vyšších patrech s prostornými balkony přes 5 m2. Do vstupní chodbičky bytu se vstupuje buď přímo osobním výtahem anebo z vnitřního obslužného schodiště. Navržená vnitřní koncepce a rozvržení 3+kk bytů se snaží co možná nejlépe odpovídat potřebám rodinného bydlení. Bezpečná francouzská okna do ulice a efektní rohová okna doplňují osvětlení ložnic a pokojů bytu. Tato část Rezidence je tedy v podstatě samostatně stojícím a technicky soběstačným trojbytovým domem s optimálně navrženými prostornými byty, určenými primárně pro rodinné bydlení.

Výtahem až do bytu ?

Ano! V případě luxusních tří trojpokojových bytů v menší tzv. „B“ části rezidence opravdu vyjedete až přímo do svého bytu obslužným osobním výtahem. Bezpečnost a komfort tohoto řešení bude zajištěna řídícím systémem výtahu, který umožní výstup jen do příslušného bytu na základě bezdrátové identifikace uživatele.

Skladování v centru města ?

Ale jistě! V podzemních prostorách „A“ části našeho projektu je možné – vedle sklepních kójí – si pořídit modulární skladovací boxy se základním rozměrem 20 m2, které mohou sloužit jak rezidentům, tak firmám, živnostníkům, obchodům a vůbec společnostem, které potřebují v centru města svůj skladovací prostor, archív písemností, či jiné technické skladovací zázemí.

Prohlédněte si ukázky ... ... ukázky vizualizací stavebního modelu domu nejlépe napoví, jak bude náš nový projekt a třeba tedy i Vaše nové bydlení v centru Zlína vypadat ...

Parkování zajištěno ...

Ze situačního výkresu parkovacích a garážových stání je zřejmá naše snaha citlivě – s ohledem na lokalitu a okolní zástavbu, ale zejména s důrazem na budoucí komfort bydlení – odparkovat optimální počet vozů rezidentů za potenciálně uzavíratelným vjezdem do obslužného dvora rezidence.