Q.CITY - postupně reagujeme na vaše náměty. Vznikne více parkovacích stání či vyhrazené stání pro motorky.

Projekt Q.CITY představuje moderní a ekologické bydlení ve spojení s přírodou. Současně se také jedná o „živý“ projekt, flexibilně reagující na podněty svých klientů a tamních obyvatel. Proto se v současnosti připravuje několik zajímavých novinek.

Nová parkovací místa. Je také myšleno na motorky, skútry či kola.

Reagovat na podnětné připomínky a současně se snažit o zlepšování projektu v celém jeho průběhu – to jsou dvě základní vize, na kterých si společnost ST DEVELOPMENT dlouhodobě zakládá. A právě na základě nových podnětů od klientů společnosti a obyvatel z lokality sídliště Východ dojde k několika novinkám. „Mezi časté podněty od obyvatel Q.CITY patří preference pro více parkovacích stání. Dříve jsme informovali o tom, že tato parkovací místa přistavíme. Současně však tato iniciativa nebyla v souladu s představou města Uh. Hradiště. Zde panoval názor, že v lokalitě, kde jsme tyto pozemky měli (část jich také byla městských) je ze strany města požadavek na více zeleně v této lokalitě. Na základě tohoto podnětu jsme udělali revizi projektu zpevněných ploch a provedli změny tak, že se zde přidala 4 parkovací stání, aniž by došlo ke zmenšení ploch zeleně​​​​​​​,“ vysvětluje jednatel společnosti ST development Petr Kvapil.

V rámci této průběžné činnosti však také vznikne několik novinek. „Plánujeme vytvořit stání, které budou uzpůsobeny motorkám a skútrům. Jsme si vědomi toho, že motorek a skútrů přibývá a je škoda, když tyto dopravní prostředky zaberou běžnou parkovací plochu. Jedná se o koncept, který je v okrese Uherské Hradiště ojedinělý. Současně připravujeme veřejná stání pro kola. U vchodu bytových domů si tak budete moci kolo bez problémů zaparkovat,“ doplňuje k novinkám Petr Kvapil.

Potřeby obyvatel se přirozeně mění.

Změny k nápravě však protahuje současná legislativa. Jakékoliv podněty na změny jsou ze strany ST Development vítány, avšak zároveň je třeba říct, že řada těchto podnětů je determinována současnou legislativou. „Dlouhé povolování je důsledek současné legislativy, s tím jako developer nemůžeme prakticky nic udělat. Z hlediska povolování výstavby patří Česko mezi nejhorší země na světě. Lidé nevěří, že projekt zabere od začátku do konce více jak 5 let, takže si defacto kupují produkt, který byl ale naprojektován a vymyšlen před např. 5ti lety. Začíná to návrhem, ten se začne projektovat, připraví se, následují stanoviska a řešení majetkoprávních vztahů s městem. Právě toto je typický příklad Slunečních teras IIII. Bytový dům byl v územní studii připraven, projednán a schválen již před 4 lety. Nyní čekáme na změnu územního plánu. Už teď se tato změna protáhla o více jak rok​​​​​​​. A bytový dům už je přitom naprojektovaný, nachystaný a dokonce už na něj máme zájemce. Za dobu od vytvoření záměru po jeho dokončení uběhne tak dlouhá doba, že se mezitím změní preference obyvatel. Když jsme například před 8 lety kolaudovali Sluneční terasy I., tak tam nebyla žádná rezervovaná stání. Před 4 lety, kdy jsme končili Sluneční terasy II. a III. – v nabídce byla rezervováná stání a byl problém je doprodat, nyní je po rezervovaných stáních enormní poptávka. Právě proto si stavíme na tom vézt s lidmi dialog a naslouchat jejich podnětům. Současně je však také důležité, aby současně měli porozumění pro takto zdlouhavý proces, který nejsme schopni ovlivnit,“ uzavírá současnou situaci Petr Kvapil.

autor článku: DA

Přečtěte si také

Harmonogram výměny oken a montáže kouřových čidel Nová Tenice.

Tímto zdvořile žádáme všechny nájemníky v objektu Ubytovny Stará Tenice 1195 o spolupráci a přízpůsobení se termínům výměny oken a montáže kouřových čidel do všech jednotek. Kokrétní termíny jsou uvedeny v galerii tohoto článku.

Děkujeme za spolupráci a omlouváme se za snížený komfort bydlení po dobu rekonstrukce objektu.

Číst více
Q.City DOKONČENO!

Minulý týden jsme zkolaudovali poslední bytový dům SW Yellow, osadili lavičky a tím kompletně dokončili projekt Q.City. Za méně jak 23 měsíců se nám podařilo postavit, dokončit a zkolaudovat 124 bytových jednotek a více jak 120 parkovacích stá­ní.

Tímto děkujeme všem našim klientům za projevenou důvěru, okolním obyvatelům za shovívavost a našim dodavatelům za spolupráci zejména:

Číst více
Rozsah rekonstrukce jednotek Nová Tenice

Ukázka rozsahu rekonstrukce, kterou projde každá jednotka na projektu Nová Tenice – rekonstrukce objektu Ubytovny Stará Tenice 1195. Aktuálně probíhají demoliční práce na prvních jednotkách na kterých si vyzkoušíme a upřesníme technologické postupy a použité materiály. Doplňujeme i ukázky stávajícího stavu jednotek před rekonstrukcí.

Číst více
Nový web ST development
Číst více
Rezidence Kotelna přichází s komplexním řešením parkování pro obyvatele ve Staré Tenici

Lokalita aktuálně nabízí 90 normovaných parkovacích stání, avšak aktuální počet zaparkovaných automobilů toto číslo významně převyšuje.

Číst více
Nová Tenice ožívá, nájemníky čeká stěhování po patrech

Rekonstrukce bývalé ubytovny Uherskohradišťské nemocnice ve Staré Tenici je na spadnutí, soukromá společnost se pustí do díla už začátkem března. Nájemníky podle investora čeká pouze stěhování po patrech, s omezením však musí počítat v okolí ubytovny a po rekonstrukci si připlatí za tržní nájemné.

Číst více
Q.City SE Red - zkolaudováno

Úspěšně jsme dokončili kolaudaci bytového domu Q.City SE Red a veškerých zpevněných ploch – komunikací, chodníků a parkovacích stání. Níže jsou ukázky dokončených bytových jednotek na SE Red, aktuálně pracujeme na terénních a sadových úpravách včetně výsadby stromů.

Číst více
Dokončujeme Q.City

Dokončujeme poslední bytový dům na projektu Q.City – SW Yellow a chystáme poslední kolaudaci. Současně dokončujeme sadové úpravy okolo celého projektu a celkový úklid.

Číst více
Nová Tenice - zahájení rekonstrukce

Tímto si dovolujeme předem informovat, že od 2.3 budou zahájeny stavební práce na projektu Nová Tenice – rekonstrukce Ubytovny Stará Tenice 1195. V březnu začneme výměnou oken, od dubna bude probíhat dostavba lodžií, která si již vyžádá menší omezení v okolí objektu ubytovny a od května potom budou probíhat práce na fasádě domu. Ukončení venkovních prací plánujeme na přelomu sprna/září 2020. Předem všem děkujeme za pochopení a spolupráci.

Číst více
Sluneční terasy IIII - 2+KK 50m2 a 65m2

Bytový dům Sluneční terasy IIII nově nabídne 2 varianty bytových jednotek koncepce 2+KK a to s podlahovou plochou 50m2 a terasou 5m2 a pak s podlahovou plochou 65m2 a terasou 6m2. V obou případech bude standardem koupelna a vnitřní vybavení Los Kachlos s možností kompletní zakázkové individualizace. Více info je možné získat u pana Baráka z naší RK Sluneční reality.

Číst více
Parkovací stání pro motocykly na Q.City

Jedno z prvních veřejných parkovacích stání vyhrazených pro motocykly a skůtry v Uherském Hradišti jsme vybudovali na projektu Q.City. Cílem je, aby motocykly nezabíraly při parkování celé parkovací místo určené pro automobily.

Číst více

Žijeme Vašim bydlením

Jako developer a investor se pohybujeme na trhu s nemovitostmi již téměř 20 let