Nová Tenice ožívá, nájemníky čeká stěhování po patrech

Rekonstrukce bývalé ubytovny Uherskohradišťské nemocnice ve Staré Tenici je na spadnutí, soukromá společnost se pustí do díla už začátkem března. Nájemníky podle investora čeká pouze stěhování po patrech, s omezením však musí počítat v okolí ubytovny a po rekonstrukci si připlatí za tržní nájemné.

Léta chátrající ubytovnu zasáhne totální zemětřesení, prakticky nezůstane kámen na kameni. „Projekt Nová Tenice počítá s kompletní rekonstrukcí, která kromě dostavby lodžií zahrnuje výměnu oken, zateplení domu s fasádou, výměnu výtahů, kompletní rekonstrukci interiérů až po rozvody, stoupací vedení v domě a opravu veškerých společných prostor,“ prozradil Petr Kvapil, jednatel developerské společnosti, podle kterého se stavební práce rozjedou v pondělí 2. března.

Jelikož itinerář rekonstrukce počítá s proměnou po patrech, nájemníky čeká stěhování pouze v rámci ubytovny. „Dělníci se jako první pustí do volných prostor po hygieně, takže pak nájemníky přestěhujeme už do zrekonstruovaných bytových jednotek,“ potvrdil Kvapil.

Společnost koupila ubytovnu loni, Zlínskému kraji zaplatila více než 100 milionů korun. Ve 182 garsonkách a 9 dvojbuňkách aktuálně žije 264 lidí. I když změna vlastníka přinesla zvýšení nájemného, všichni obyvatelé podepsali nové nájemní smlouvy, podle kterých sáhnou ještě hlouběji do peněženek. „Počítáme s tržním nájemným, u 1+kk v rozmezí šest až sedm tisíc a u 2+kk kolem devíti tisíc korun za měsíc plus energie, ale očekáváme výrazné zlevnění nákladů za energie. Aktuálně máme spíše větší poptávku, než kolik jsme schopni nabídnout bytů k pronájmu,“ prozradil Kvapil.

Počet bytových jednotek rekonstrukce víceméně nezmění, jen v několika případech dojde ke spojení a vytvoření 2+kk o výměře cca 55 m2, zatímco 1+kk má výměru 28 m2. U většiny bytů investor počítá s výstavbou lodžií. „Jelikož nečerpáme žádné veřejné zdroje ani dotace, náklady na rekonstrukci neprozradíme,“ podotkl jednatel společnosti, která do září dokončí vnější plášť domu a během příštího roku pak interiéry.

Druhou etapou proměny lokality představuje výstavba Rezidence Kotelna a parkovacího domu, jež se však stala terčem kritiky obyvatel, kteří dokonce neváhali sepsat petici. Podepsalo ji 122 lidí. „Provedli jsme revizi a úpravy projektu, které reflektují na petici i požadavky města. Upravenou studii zahrnující už konkrétní byty, počty stání, výpočty a další informace zveřejníme během ledna,“ reagoval Kvapil. „Investor o záměru komunikuje s městem i s občany, kteří v lokalitě bydlí. Byli jsme ujištěni, že je v jeho vlastním zájmu obdržené podněty řešit a podle možností na ně reagovat v dalších stupních projektové dokumentace,“ potvrdil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, která vlastní klíčový pozemek pro výstavbu parkovacího domu. „Jelikož investor má povinnost postavit určitý počet parkovacích míst, navrhl stavbu parkovacího domu, kterému nechceme bránit, ale nesmí negativně ovlivnit život obyvatel, vzhled a kvalitu obytného prostředí. V lokalitě je každopádně už dnes situace s parkováním svízelná. Záměrem se proto budeme zodpovědně zabývat,“ zdůraznil Pášma.

Více se dočtete na http://www.idobryden.cz/…05056ab0011/

Přečtěte si také

Q.City jako vzor pro adaptační strategie na změny klimatu

Náš projekt 4 bytových domů Q.City bude uváděn jako jeden ze vzorů pro adaptační strategie na změny klimatu v oblasti efektivního a ekologického hospodaření se srážkovou vodou. Všechny bytové domy na Q.City mají extenzivní zelené střechy, které zadržují srážkové vody a postupně je uvolňují do v zemi zakopaných krechtů (vsakovacích zařízení), které zajišťují zpětné vsáknutí srážkových vod do půdy. Nejen bytové domy na projektu Q.City ale i veškeré zpevněné plochy (komunikace, parkoviště a chodníky) jsou odvodněny do těchto krechtů (vsakovacích zařízení) s cílem maximalizovat ekologické hospodaření se srážkovými vodami. Bytové domy na projektu Q.City jsou jedny z vůbec prvních bytových domů v lokalitě Uherského Hradiště, které tuto ekologickou technologii využívají.

Číst více
Reagujeme na podněty občanů Staré Tenice k projektu Rezidence Kotelna

Studii projektu Rezidence Kotelna pravidelně upravujeme a aktualizujeme, nyní jsme se rozhodli v reakci na proběhlou schůzku se zástupci společenství bytových jednotek ve Staré Tenici udělat další změny.

Nejpodstatnější změnou je zmenšení půdorysu ,,kulatého domu”, který se bude nacházet na půdorysu stávajícího objektu kotelny a to s cílem omezit dopad výstavby na stávající panelové domy v blízkosti projektu.

Číst více
Průběh rekonstrukce Ubytovny Stará Tenice 1195

Dokončili jsme výměnu oken, montujeme lodžie na posledních částech objektu, zahájili jsme montáže zábradlí, ve 3.NP probíhají práce na montáži elektro, vodo, topo, kanalizaci a SDK konstrukcích, 2.NP jsme připravili na zahájení prací s cílem dokončit první kompletně zrekonstruované jednotky do konce letních prázdnin 2020.

Číst více
Jak se bude bydlet v Nové Tenici?

Dokončili jsme vzorový byt projektu Nová Tenice – rekonstrukce objektu Ubytovny Stará Tenice 1195. Standardem budou vinylové podlahy, kuchyňská linka s troubou, varnou plotýnkou a digestoří, velká lednice, vestavěné skříně na chodbě, botník s věšákem, spousta úložných prostor, nově navýšíme standard o baterie grohe, sedátko na wc se soft-close technologií a přidáme i skříňku do koupelny. Prvních 32 rekonstruovaných jednotek plánujeme připravit do konce prázdnin 2020.

Číst více
Jak bude vypadat parkování na Slunečních terasách IIII.?

Průběžně se snažíme reagovat na požadavky klientů a reakce okolních obyvatel našich developerských projektů, v posledních letech je asi nejcitlivějším tématem každého developerského projektu parkování a problematika s ním související. V případě posledního bytového domu na projektu Sluneční terasy jsme na této problematice s našim projekčním teamem výrazně zapracovali a takto by to mělo vypadat:

Číst více
Vyjádření k dopisu od občanů Staré Tenice městu Uherské Hradiště týkající se počtu parkovacích stání u projektu Rezidence Kotelna

Dnes jsme obdrželi dopis občanů lokality Stará Tenice adresovaný starostovi a zastupitelům města Uherské Hradiště, který obsahuje mylné informace ohledně počtu stávajících plánovaných parkovacích stání u chystaného projektu Rezidence Kotelna ve Staré Tenici. Tímto bychom rádi uvedli vše na pravou míru a opravili chybné informace v přehledové tabulce parkovacích stání, která byla součástí dopisu a to:

Číst více
Nová Tenice - harmonogram prací a ukázka průběhu rekonstrukce

Z důvodu hnízdění chráněných živočichů (rorýsů a netopýrů) v lokalitě Stará Tenice jsme nuceni posunout realizaci fasády projektu Nová Tenice (rekonstrukce Ubytovny Stará Tenice 1195) až na srpen tohoto roku, zveřejňujeme i upravený harmonogram rekonstrukce vnějšího pláště budovy. Aktuálně probíhájí montáže lodžiových systémů, dokončujeme výměnu oken, průběžně probíhají demoliční práce a rekonstrukce stoupacích vedení. Vzorový byt bude dokončen do konce dubna a od května bude k dispozici k náhlednutí a prezentaci, jak bude bydlení po rekonstrukci vypadat.

Číst více
Montujeme lodžie ve Staré Tenici

Aktuálně probíhá montáž nového lodžiového systému na objektu Ubytovny Stará Tenice 1195 – projekt Nová Tenice. Celkem osadíme 126ks. nových lodžií a každá z nich bude mít téměř 5m2.

Číst více
Přejeme pohodové Velikonoce!

Přijali jsme řadu opatření, abychom zajistli naši i Vaši bezpečnost. Přejeme Vám pevné zdraví i nervy v této náročné době.

Číst více
Harmonogram rekonstrukce vnějšího pláště - Nová Tenice

Aktuálně jsme zahájili stavební práce na přístavbě lodžiového systému budovy Stará Tenice 1195. Od 14.4.2020 bude před objektem umíštěn jeřáb a lodžiové panely, tudíž se předem omlouváme za omezení, která vzniknou všem občanům v této lokalitě. Zveřejňujeme rovnou i harmonogram prací, které souvisejí s rekonstrukcí vnějšího pláště budovy Stará Tenice 1195.

Děkujeme všem za pochopení.

Číst více
Pracujeme na Slunečních Terasách IIII

I přes současnou nepříznivou situaci pracujeme na všech našich projektech a jedním z nich je samozřejmě i poslední bytový dům projektu Sluneční terasy.

Dům jsme projekčně dokončili a zde jen pár novinek na které se mohou budoucí klienti těšit:

Číst více
Vysadili jsme další nové stromy na Q.City....

Celkem jsme tak na Q.City vysadili téměř 40 stromů a zrealizovali více jako 4000m2 travnatých ploch.

Číst více
Průběh stavebních prací na projektu Nová Tenice

Aktuálně probíhá avizovaná výměna oken ve všech jednotkách a práce na dokončení vzorového nájemního bytu 1+KK. Od 30.3.2020 budou zahájeny práce na montáži lodžiových sestav a s nimi budou souviset i drobná omezení v okolí Ubytovny Stará Tenice 1195.

Číst více
Jak jsme stavěli Q.City?

Průřez 2-leté výstavby projektu Q.City – 4 bytové domy s počtem 124 bytových jednotek.

Číst více
Průběh prací na projektu Nová Tenice

Aktuálně probíhají demoliční práce ve 2. a 3.NP projektu Nová Tenice (rekonstrukce Ubytovny Stará Tenice 1195). Současně pracujeme na vzorovém bytě, kompletní rekonstrukci ukázkové jednotky 1+KK, která bude dokončena do konce března a bude možné se tak podívat na budoucí podobu bydlení v Nové Tenice 1195.

Číst více
Poučení pro uživatele domu Stará Tenice 1195 během rekonstrukce objektu

Tímto zdvořile žádáme uživatele domu Stará Tenice 1195 o přečtení pokynů souvisejících s rekonstrukcí.

Číst více
Harmonogram výměny oken a montáže kouřových čidel Nová Tenice.

Tímto zdvořile žádáme všechny nájemníky v objektu Ubytovny Stará Tenice 1195 o spolupráci a přízpůsobení se termínům výměny oken a montáže kouřových čidel do všech jednotek. Kokrétní termíny jsou uvedeny v galerii tohoto článku.

Děkujeme za spolupráci a omlouváme se za snížený komfort bydlení po dobu rekonstrukce objektu.

Číst více
Q.City DOKONČENO!

Minulý týden jsme zkolaudovali poslední bytový dům SW Yellow, osadili lavičky a tím kompletně dokončili projekt Q.City. Za méně jak 23 měsíců se nám podařilo postavit, dokončit a zkolaudovat 124 bytových jednotek a více jak 120 parkovacích stá­ní.

Tímto děkujeme všem našim klientům za projevenou důvěru, okolním obyvatelům za shovívavost a našim dodavatelům za spolupráci zejména:

Číst více
Rozsah rekonstrukce jednotek Nová Tenice

Ukázka rozsahu rekonstrukce, kterou projde každá jednotka na projektu Nová Tenice – rekonstrukce objektu Ubytovny Stará Tenice 1195. Aktuálně probíhají demoliční práce na prvních jednotkách na kterých si vyzkoušíme a upřesníme technologické postupy a použité materiály. Doplňujeme i ukázky stávajícího stavu jednotek před rekonstrukcí.

Číst více
Nový web ST development
Číst více
Rezidence Kotelna přichází s komplexním řešením parkování pro obyvatele ve Staré Tenici

Lokalita aktuálně nabízí 90 normovaných parkovacích stání, avšak aktuální počet zaparkovaných automobilů toto číslo významně převyšuje.

Číst více
Q.City SE Red - zkolaudováno

Úspěšně jsme dokončili kolaudaci bytového domu Q.City SE Red a veškerých zpevněných ploch – komunikací, chodníků a parkovacích stání. Níže jsou ukázky dokončených bytových jednotek na SE Red, aktuálně pracujeme na terénních a sadových úpravách včetně výsadby stromů.

Číst více
Dokončujeme Q.City

Dokončujeme poslední bytový dům na projektu Q.City – SW Yellow a chystáme poslední kolaudaci. Současně dokončujeme sadové úpravy okolo celého projektu a celkový úklid.

Číst více
Nová Tenice - zahájení rekonstrukce

Tímto si dovolujeme předem informovat, že od 2.3 budou zahájeny stavební práce na projektu Nová Tenice – rekonstrukce Ubytovny Stará Tenice 1195. V březnu začneme výměnou oken, od dubna bude probíhat dostavba lodžií, která si již vyžádá menší omezení v okolí objektu ubytovny a od května potom budou probíhat práce na fasádě domu. Ukončení venkovních prací plánujeme na přelomu sprna/září 2020. Předem všem děkujeme za pochopení a spolupráci.

Číst více
Sluneční terasy IIII - 2+KK 50m2 a 65m2

Bytový dům Sluneční terasy IIII nově nabídne 2 varianty bytových jednotek koncepce 2+KK a to s podlahovou plochou 50m2 a terasou 5m2 a pak s podlahovou plochou 65m2 a terasou 6m2. V obou případech bude standardem koupelna a vnitřní vybavení Los Kachlos s možností kompletní zakázkové individualizace. Více info je možné získat u pana Baráka z naší RK Sluneční reality.

Číst více
Parkovací stání pro motocykly na Q.City

Jedno z prvních veřejných parkovacích stání vyhrazených pro motocykly a skůtry v Uherském Hradišti jsme vybudovali na projektu Q.City. Cílem je, aby motocykly nezabíraly při parkování celé parkovací místo určené pro automobily.

Číst více
Q.CITY - postupně reagujeme na vaše náměty. Vznikne více parkovacích stání či vyhrazené stání pro motorky.

Projekt Q.CITY představuje moderní a ekologické bydlení ve spojení s přírodou. Současně se také jedná o „živý“ projekt, flexibilně reagující na podněty svých klientů a tamních obyvatel. Proto se v současnosti připravuje několik zajímavých novinek.

Číst více

Žijeme Vašim bydlením

Jako developer a investor se pohybujeme na trhu s nemovitostmi již téměř 20 let